• Добре дојдовте на страницата на институтот EyeSTAR LASIК!

  Институтот EyeSTAR LASIK им помага на луѓето од сите страни на светот уште од 1990 година и им го променува нивниот живот, ослободувајќи ги од носење очила и контактни леќи.
   
  EyeSTAR Lasik е комбинација од напредни технологии со повеќе високоискусни хирурзи кои работат во најнапредни операциски услови. Хирурзите се исклучително грижливи и имаат познавање на повеќе странски јазици, така што пациентот добива првокласна услуга. Пациентите на EyeSTAR автоматски се запишани во планот „Визија EyeSTAR“, покривајќи ја нивната визија за живот.

 • broken image

  1. Преглед

  Пред да се пристапи кон процедуарата LASIK (Ласерска Корекција) вашите очи ќе бидат контролирани од стручни хирурзи интегрирани со интелигентни системи за дијагностицирање во ласерското отстранување на диоптрија.

   

  Не сакаме да се фалиме, но луѓето не сакаат. Закажете преглед кај
  Билјана Дончовска

  Tел./WhatsApp: +389 71 272 212

  biljana@eyestar.us

  broken image

  2. Lasik третман

  Lasik (Ласерска Корекција) постапката трае околу 4 минути. Барем имавме квалитетно време за време на прегледот, нели?

  broken image

  3. Екскурзија

  Следниот ден ќе Ви го покажеме Истанбул. Турите на Босфор се омилени на нашите пациенти.

  Да, ќе бидете во можност да го видите Босфор, Турската чаршија па и да напишете исказ за вашето искуство во EyeStar.

  Изјава на пациент за Eyestar...

  Горан Попов

  "Имав проблеми со видот па дојдов да направам ласерска операција. Многу добро поминав, безболно беше. После операцијата преспав неколку саати и после тоа како нов! Задоволен сум од EyeSTAR и од АтлантиС.

  Дојдете и Вие!"

  Изјава на пациент за Eyestar...

  Зуле Јованов за ласерска корекција во EyeSTAR:

  "Голема благодарност до целиот тим за грижата, љубезноста и стручноста. Им препорачувам на сите кои имаат потреба од корекција на вид слободно да дојдат и да се уверат..."

  Изјава на пациент за Eyestar...

  Аце Маневски

  "Чувството е неверојатно да се биде без очила... целиот тим, персонал се е одлично! Им препорачувам на сите, коишто сакаат да направат лсерска корекција да се обратат тука во EyeStar!"

  Изјава на пациент за Eyestar...

  Jovica Eftimov за ласерска корекција во EyeSTAR:

  "За мене денес е еден од најсреќните денови во животот, имав голем проблем кој денес го решив..."

  Изјава на пациент за Eyestar...

  Лидиjа Кузмановска за ласерска корекција во EyeSTAR:

  "Навистина беше прекрасна организацијата од аеродромот, до хотелот и до клиниката...Ниеднаш не се чувствувавме сами или запоставени до последен момент и со операцијата и со прегледите се беше прекрасно огранизирано. Со најтопла препорака најдобро е да се ослободите од очилата и леките само со операција во клиниката EyeStar!"

  Изјава на пациент за Eyestar...

  Магдалена Савковска за ласерска корекција во EyeSTAR

  "Вчера направив ласерска операција на моите очи. После операцијата отидов во хотелот се одмарав многу...денес на контролата се беше во ред, се е добро со моите очи, кристално чисто гледам и сум многу благодарна на целиот тим на EyeSTAR LASIK!"

 • EyeSTAR викенд во Истанбул

  broken image

  Дали сте подготвени да ги фрлите вашите очила во Босфор и да имате можност да го истражите Истанбул? Сега е вистинското време!

  Клиниката “EyeSTAR Lasik” од Истанбул ќе Ви помогне засекогаш да се ослободите од Вашите очила и леќи!

  Ова ќе биде последен ден да бидете зависни од Вашите очила и леќи!

  Цената на пакетот е 1.199 € и вклучува:

   

  • Целосен и комплексен детален двочасовен преглед со најновата и најнапредна ласерска технологија за дијагностицирање на оптичката несовршеност на окото,
  • Ласерска корекција на двете очи со најновиот ласер на пазарот WaveLight Allegretto Wave Eye-Q 500Hz/400Hz
  • Сите неопходни испитувања,
  • Медикаменти - капки (антибиотик,кортикостероид,вештачки солзи) за постоперативно закрепнување на очите,
  • Доживотна гаранција, сигурност и нега е ветување, дека по Вашето лекување EyeStar Lasik ќе се грижи за Вас.
  • Неограничен број бесплатни прегледи доживотно,
  • Трансфери при пристигнување и заминување од аеродром, железничка, автобуска - до клиника и обратно,
  • Во цената е вклучена една бесплатна незаборавна екскурзија низ Истанбул или Босфор и бесплатен 4* хотел на преубавиот плоштад Таксим во непосредна близина на клиниката !

   

  Резервирајте го Вашиот термин сега на 071-272-212 или на мејл biljana@eyestar.us

   

  Во клиниката секој пациент е VIP и местата се ограничени до максимум 10 пацинети на ден.

 • broken image

  Што е LASIK?

  LASIK (laser in situ keratomileusis - ласерска корекција) е амбулантско хируршка процедура која се користи за лекување на кратковидост, далекувидост и астигматизам.

   

  Ласер се користи за преструктуирање на корнеата, во предниот дел на окото. Ова го подобрува начинот на кој се фокусираат светлосните зраци на мрежницата, во задниот дел на окото и се овозможува подобра визија без очила или контактни леќи.

  broken image

  Дали сум погоден за LASIK (ласерска корекција)?

  Дали сте погодни за ласерска операција се дознава по тестирањата. Може да биде соодветен, ако твоите очи се во рамките на следните параметри:

   

  • миопија (кратковидост) да -12,00 диоптер

  • хиперопија (далекувидост) до + 6,00 диоптер

  • астигматизам до +/- 6,00 диоптер

  • Без очни болести

  • Без катаракта

  • Стабилна визија во последните 6 месеци

  • Возраст + 18 години

  broken image

  Она што се случува пред LASIK (ласерска корекција)?

  Сеопфатниот испит го испитува целокупното здравје на очите и кој утврдува дали сте добар кандидат за третман LASIK ќе измери:

  • Сеопфатниот испит го испитува целокупното здравје на очите и кој утврдува дали сте добар кандидат за третман LASIK ќе измери:

   • корнеална дебелина

   • корнеална топографија

   • корнеална томографија

   • корнеален Wavefront

   • мапирање на око

   • тековен развој

   • визуелна острина

   • големина на зеница при слаба осветленост

  Доживотна гаранција Нега EyeSTAR е

  Гаранцијата EyeSTAR Доживотна Грижа е нашето ветување дека по вашето лекување ние ќе се грижиме за вас. Кога имате операција на очите со EyeSTAR, знаете дека ние ќе ги обезбедиме сите потребни грижи во врска со вашето лекување, бесплатни за секогаш.

   

  Па, како е EyeSTAR е во можност да понудат таква гаранција? Тоа е едноставно прашање на доверба - нашата доверба во грижата што ја нудиме, преку нашиот високо-искусен персонал хирурзи за корекција на видот.

  EyeSTAR


  - специјализирана за ласерска хирургија за очи во Турција;
  - поседува сертификат ISO 9001:2008 за ласерски третмани за очи, уверение од германската комисија,,TUV-SUD”;
  - пациенти кои доаѓаат од сите страни на светот;
  - нуди ВИП очна ласерска хирургија и прима ограничен број пациенти;
  - на секој пациент му дава писмено доживотно осигурување.

 • Вашето Lasik патување

  Резервирајте го вашиот лет или превоз со автобус и оставете го останотото на нас.

  Ви ветуваме дека ќе Ви се допаднеме. Ќе се грижиме за вас и ке го направиме вашиот престој незаборавен и беспрекорен. Ќе го резервираме вашиот хотел, ке го организираме вашиот трансфер од аеродром и ке ве однесеме на вечера и секако можеме да се погрижиме да се релаксирате во Турска Бања.

  broken image

  Да, тој беше наш пациент.

  Овде може да погледнете повеќе напишани статии за нас од цел свет, со вклучени факти, швајцарското списание "Facts" на чија насловна страна EyeSTAR беше претставен како "Место каде пациентот се третира како КРАЛ". Но, ние секако прифаќаме и кралици.

  Бевме етаблирани од оваа швајцарско списание како место каде пациентот се третира како крал. Погледнете и уверете се.

  broken image
 • Ексклузивни застапници во светот

  broken image

  Biljana Doncovska

  GSM/WhatsApp: +389 71 272 212    

  E-mail: biljana@eyestar.us

  broken image

  Цвети Цонева

  Телефон: 0896-622-857

  Е-mail: bg@eyestar.us