Return to site

Ласик за Денот на Вљубените

Вашите сакани заслужуваат јасен вид!

Подарете Ласик за Денот на вљубените!

Секоја година во месец Февруари, и мажите и жените почнуваат да размислуваат за претстојниот Празник - Денот на вљубените – Св.Валентин. Наместо чоколади, фенси вечера или цвеќе, обидете се да размислите надвор од кутијата и да им дадете нешто што навистина можат да го уживаат. Се разбира, зборуваме за давање на подарок Ласик (ласерско отстранување на диоптрија).

 
broken image

Можеби првично не звучи премногу романтично, но размислете убаво. Давањето на вашиот партнер LASIK за Денот на вљубените е всушност една од најромантичните работи што можете да ги направите.

Затоа што, не само што ако им дадете кутија чоколади кои ќе ги нема за една недела, или некој накит што ќе го носат кога ќе излезете одвреме-навреме; ќе им дадете подарок што ќе го користат секој ден до крајот на нивниот живот!

Размислете што се случува кога еден од вас или двајцата ги носите очилата кога се бакнувате? Судар на очила! Или навистина сакате од вашиот љубовен состанок да си заминете со црвени очи, затоа што сте заборавиле да ги извадите вашите контактни леќи? Очилата и контактните леќи едноставно секогаш ви стојат на патот да уживате до крај, и тие ќе продолжат да го прават тоа додека не одлучите дека е доволно.

Наместо накит, подарувате подарок што ќе и помогне на вашата сакана совршено јасно да го види ѓерданот кога се гледа во огледалото. Наместо часовник на неговата рака, тој добива подарок за да може да го види совршено јасно времето кога ќе погледне во неговиот часовник.

Тоа е подарок кој навистина продолжува да постои во времето, и во квалитетот на животот и во целокупниот трошок. Постојано купување на нови контактни леќи и на нови очила, всушност може да биде многу поскапо од LASIK во текот на целиот живот. Значи, не само што вашиот партнер ќе има подобар квалитет на живот, туку и ќезаштедат во исто време. Звучи како “win-win”ситуација за нас!

Повеќе од 10 милиони луѓе избираат да добијат LASIK, ги отстрануваат очилата или леќите, па зошто да не додадете уште една личност на листата? Дајте подарок LASIK за овој Ден на вљубените, и можете да бидете сигурни дека остатокот од времето кое ќе го поминувате заедно ќе уживате.

Јавете се денес за да дознаете повеќе за давање на подарок на LASIK овој Ден на вљубените.

broken image

Атлантис - ексклузивен претставник во Македонија на реномираната клиника EyeStar Lasik Institute од Исанбул веќе повеќе години им помага на многу пациенти од Македонија и ги води на организирано дводневно патување до Истанбул, како би го реализирале својот сон – совршена визија!

Ќе го организираме вашиот термин, превоз, хотел, трансфери во Истанбул - аеродром/клиника/хотел/ , ќе се грижиме за вас и ќе го направиме вашиот престој незаборавен и беспрекорен.

broken image

ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ Ласик во Истанбул вклучува:

1199 еур за двете очи

· Целосен и комплексен детален двочасовен преглед со најновата и најнапредна ласерска технологија за дијагностицирање на оптичката несовршеност на окото,

·Ласерска корекција за одстранување на диоптрија на двете очи со најновиот ласер на пазарот WaveLight Allegretto Wave Eye-Q 500 Hz / 400 Hz ,

·Сите неопходни испитувања,

·Медикаменти - капки (антибиотик,кортикостероид,вештачки солзи) за постоперативно закрепнување на очите,

·Доживотна гаранција, сигурност и нега е ветување, дека по Вашето лекување EyeStar Lasik ќе се грижи за Вас.

·Неограничен број бесплатни прегледи доживотно,

·Трансфери при пристигнување и заминување од аеродром, железничка, автобуска - до клиника и обратно,

·1 ноќевање во 4* хотел во непосредна близина на клиниката

·Незаборавна екскурзија - Крстарење на Босфор.

Напомена : Цената на превоз не е вклучена во пакетната цена од 1199 евра. Се доплаќа одделно.

За повеќе информации:
Мобилен: +389 71 272 212
biljana@eyestar.us